Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář k 90. výročí navázání československo – rumunských diplomatických vztahů

Kdy: 12.05.2010 , Kde: Praha, Černínský palác

Ve středu 12. května 2010 se v Černínském paláci uskuteční seminář k navázání československo-rumunských diplomatických vztahů.

Na semináři vystoupí náměstek ministra zahraničních věcí ČR Vladimír Galuška a státní tajemník pro evropské záležitosti Ministerstva zahraničí Rumunska Bogdan Mazuru. Odbornou veřejnost budou na semináři zastupovat Miroslav Tejchman z Historického ústavu Akademie věd ČR a univerzitní pedagog  Radu Mârza z Fakulty historie a filozofie Univerzity Babeş-Bolyai v Cluji-Napoce.

Semináři předchází vernisáž výstavy Rumunská numismatika a filatelie uspořádaná Velvyslanectvím Rumunska a Úřadem vlády ČR v úterý 11. května 2010 a pravidelné česko-rumunské bilaterální konzultace mezi náměstkem ministra Vladimírem Galuškou a státním tajemníkem Bogdanem Mazuru, které se budou konat 12. května 2010.

Cyklus oficiálních akcí k připomenutí významného výročí zahájila v lednu 2010 výstava dokumentů ilustrujících historii československo - rumunských vztahů uspořádaná Diplomatickým archívem MZV Rumunska ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR v Bukurešti v prostorách Ministerstva zahraničních věcí Rumunska. Výstavu doprovázel seminář o vzájemných vztazích, kde vystoupili státní tajemník Bogdan Mazuru, velvyslanec ČR Petr Dokládal, velvyslankyně SR Dagmar Repčeková a diplomat a historik Dumitru Preda.

.