Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout oficiálně otevřel velvyslanectví v Baku

 

13-05-2010, Baku - Místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR Jan Kohout oficiálně otevřel Velvyslanectví České republiky v Baku během oficiální návštěvy Ázerbajdžánu.

České velvyslanectví vedené zvláštním a zplnomocněným velvyslancem Radkem Matulou zahájilo svoji činnost v lednu 2010. Konzulární sekce velvyslanectví byla otevřena 9.března.

Českou republiku vedla k otevření Zastupitelského úřadu v Baku snaha o upevnění a zintenzivnění bilaterálních vztahů a spolupráce s Ázerbajdžánem v politické, ekonomické a kulturní sféře, ve školství a v cestovním ruchu.

„Ázerbájdžán je naším velmi důležitým partnerem v oblasti jižního Kavkazu, který je prioritním regionem české zahraniční politiky. Otevření velvyslanectví v Baku ukazuje, že v období hospodářské krize nejen některé zastupitelské úřady ve světě zavíráme, ale též jiné otvíráme“, prohlásil Jan Kohout.

Ministr zahraničí bude pokračovat v oficiální návštěvě Ázerbajdžánu druhým dnem, v pátek 14.5., kdy bude v Baku jednat s nejvyššími státními představiteli. Setká se s ázerbajdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem, předsedou vlády Arturem Rasizadem a ministrem zahraničí Elmarem Mammadyarovem.

.