Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na Radě pro zahraniční věci EU

 

Brusel, 10.9.2010 – První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se zúčastnil zasedání Rady pro zahraniční věci EU k obchodním otázkám. Hlavním bodem Rady bylo odsouhlasení a podpis Dohody o volném obchodu (FTA) mezi EU a Jižní Koreou.

Ministři se na dnešním jednání neshodli na konečném znění Dohody, a proto se Rada bude touto otázkou zabývat v nejbližším možném termínu. Jižní Korea je 8. největším obchodním partnerem EU a Unie je pro Jižní Koreu druhou největší exportní destinací. Česká republika uzavření dohody podporovala již během českého předsednictví v Radě EU roce 2009. Představuje příležitost a otevření dveří pro české podnikatele na korejský trh, včetně zvýšení právních jistot našich podnikatelských subjektů působících na korejském trhu.

Rada pro zahraniční věci EU se dále věnovala problematice sjednávaní dohod o hospodářském partnerství (EPA) se zeměmi Afriky, Karibiku a Tichomoří (ACP) a o koncepci evropské mezinárodní investiční politiky, která vytváří základ pro budoucí unijní politiku ochrany a podpory investic.

Jiří Beneš, ředitel Tiskového odboru MZV

.