Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg na Radě pro zahraniční věci EU

 

Brusel, 10.9.2010 – První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se zúčastnil zasedání Rady pro zahraniční věci EU k obchodním otázkám. Hlavním bodem Rady bylo odsouhlasení a podpis Dohody o volném obchodu (FTA) mezi EU a Jižní Koreou.

Ministři se na dnešním jednání neshodli na konečném znění Dohody, a proto se Rada bude touto otázkou zabývat v nejbližším možném termínu. Jižní Korea je 8. největším obchodním partnerem EU a Unie je pro Jižní Koreu druhou největší exportní destinací. Česká republika uzavření dohody podporovala již během českého předsednictví v Radě EU roce 2009. Představuje příležitost a otevření dveří pro české podnikatele na korejský trh, včetně zvýšení právních jistot našich podnikatelských subjektů působících na korejském trhu.

Rada pro zahraniční věci EU se dále věnovala problematice sjednávaní dohod o hospodářském partnerství (EPA) se zeměmi Afriky, Karibiku a Tichomoří (ACP) a o koncepci evropské mezinárodní investiční politiky, která vytváří základ pro budoucí unijní politiku ochrany a podpory investic.

Jiří Beneš, ředitel Tiskového odboru MZV

.