Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Tomáš Dub na Česko - finských technologických dnech
Foto: Jindřich Rambousek (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko - finské technologické dny

 

Dne 14. září se v Černínském paláci uskutečnilo v pořadí již druhé setkání v rámci projektu Česko-finské technologické dny (první setkání se konalo před rokem v Helsinkách).

Tomáš DubCelodenní seminář oficiálně zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub, uvítací projevy přednesli též generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a velvyslankyně Finské republiky v Praze Päivi Hiltunen-Toivio. Kromě uvedených institucí se na organizaci akce z české strany podílelo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, klíčovým finským partnerem byla agentura FINPRO.

Hlavním tématem rokování byla podpora výzkumu a vývoje nových technologií v oblasti energetiky, zejména nové trendy ve výrobě a úsporách energie a ochrany životního prostředí. Seminář byl zároveň jedinečnou příležitostí pro řadu bilaterálních setkání, kde byly diskutovány možnosti konkrétní spolupráce mezi jednotlivými subjekty. Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub zhodnotil význam akce těmito slovy: „Věda, technika a technologie jsou bezesporu základní bází pro úspěšný ekonomický rozvoj ČR. Česko - finské technologické dny, v pořadí již druhé, jsou skvělou a přitom zcela praktickou a konkrétní možností, jak nejen sdílet dosavadní úspěšnou finskou zkušenost, ale zejména s Finy komerčně spolupracovat v budoucnu ve sféře globalizované ekonomiky.

.