Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg přijal náměstka ministra zahraničí Německa

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg přijal v Praze náměstka ministra zahraničí SRN Wernera Hoyera. V Černínském paláci spolu jednali o aktuálních bilaterálních a také evropských otázkách.

Karel Schwarzenberg a Werner HoyerV rámci tzv. konzultační platformy se Werner Hoyer rovněž zúčastnil konzultací s náměstkem ministra zahraničí ČR Vladimírem Galuškou. Rozhovor se zaměřoval především na unijní problematiku, včetně otázky rozšiřování Schengenského prostoru či vztahů se zeměmi Západního Balkánu.

V. Galuška a W. Hoyer se pak společně setkali se zástupci Česko–německého diskusního fóra, které právě zasedá v Praze a rovněž s předsedy Česko–německé komise historiků, která v těchto dnech zasedá v Liberci a která si letos připomíná 20 let od doby svého vzniku. Oba přitom pozitivně zhodnotili práci obou diskusních platforem a podpořili jejich další fungování. Setkání byli přítomni rovněž představitelé Česko-německého fondu budoucnosti, kterým se dostalo poděkování za jejich dosavadní činnost, jež je významnou oporou prohlubování česko-německých vztahů.

.