Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg se na okraj zasedání NATO setkal s chorvatským ministrem zahraničních věcí a evropské integrace Gordanem Jandrokovićem

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg uskutečnil v bruselském sídle NATO bilaterální schůzku s chorvatským protějškem Gordanem Jandrokovićem. Stěžejním tématem jednání byl vstup Chorvatska do EU a aktuální stav integračních jednání.„Bylo to velmi dobré přátelské setkání, bavili jsme o postupu Chorvatska na jeho cestě do EU“, charakterizoval schůzku český ministr.

Karel Schwarzenberg a Gordan JandrokovicMinistr Schwarzenberg nabídl také Chorvatsku pomoc při modernizaci a údržbě vojenských  transportních vrtulníků. ČR je jedinou zemí Aliance, která disponuje  technologií  pro transformaci vrtulníků ruské výroby na standardy NATO. Ministři se rovněž zabývali politickou situací na západním Balkáně a možnostmi ekonomické spolupráce a energetickou bezpečností. „Velmi mě zajímalo, jak vypadají vztahy Chorvatska se sousedními zeměmi západního Balkánu a možný vývoj situace“. Ministr Schwarzenberg na schůzce také poděkoval za vstřícnost při vyslání a činnosti českých policistů v Chorvatsku, kteří asistovali českým turistů při jejich letních dovolených na Jadranu.

.