Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg přijal francouzského státního tajemníka pro evropské záležitosti Pierre Lellouche

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg přijal v Praze francouzského státního tajemníka pro evropské záležitosti Pierre Lellouche. Ministři diskutovali aktuální evropskou problematiku i rozvoj bilaterální spolupráce. Věnovali se tématice příštího zasedání Evropské rady, zejména problematice posílení hospodářské koordinace na evropské úrovni.

Karel Schwarzenberg a Pierre LelloucheDůležitými tématy rozhovoru byla příprava příštího finančního rámce EU pro léta 2014-20 a nutnost jednotného postupu členských zemí v oblasti energetiky. Spolupráce v této oblasti má významné místo také v bilaterálních vztazích obou zemí. Ministři se dohodli na vytvoření společné pracovní skupiny, která se bude zabývat důležitými aspekty energetické politiky, včetně energetické bezpečnosti, infrastruktury i spolupráce v oblasti jaderné energetiky, kde Francie považuje ČR za významného partnera.

Pierre Lellouche se v Praze dále setkal s ministrem obrany Alexandrem Vondrou, předsedou Výboru pro evropské záležitosti PSP J. Bauerem a předsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu L. Sefzigem a s vládním zmocněncem pro dostavbu Jaderné elektrárny v Temelíně a velvyslancem se zvláštním zmocněním V. Bartuškou. Zúčastnil se oběda s členy Česko-francouzské obchodní komory a setkal se s členy francouzské komunity v ČR.

.