Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub vede delegaci do Iráku

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Ing. Tomáš Dub vede českou delegaci ve dnech 18. až 20. října 2010 do autonomního Regionu iráckého Kurdistánu. Zúčastní se zde 6. mezinárodního veletrhu ve městě Erbíl. V rámci tohoto veletrhu se dne 19. října uskuteční Český den. V delegaci je zástupce Svazu průmyslu a dopravy ČR a představitelé osmi českých firem: CREA Hydro, EGEM, HAKEL, IDOPS CZ, Satjam, TOS Varnsdorf, WAREX a Zetor.

Během své návštěvy Erbílu se náměstek Dub setká s prezidentem regionu Masúdem Barzáním a s představiteli regionální vlády (Kurdistan Regional Government – KRG) - premiérem Barhamem Sálehem, ministrem pro mezinárodní vztahy Falláhem Mustafou Bakírem, ministrem průmyslu a obchodu Sinan Ahmedem Chalabim a dalšími ministry regionální vlády a s představiteli Federace obchodních komor.

V roce 2009 český vývoz do Iráku byl 139,1 mil. USD. Oproti roku 2008 vzrostl o 224 % a dosáhl rekordní výše v historii vzájemných vztahů. Za prvních sedm měsíců roku 2010 se český vývoz již pohyboval v hodnotě 91,5 mil. USD, což představuje nárůst oproti loňskému roku o dalších 119 %.

.