Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Karel Schwarzenberg a ministr zahraničí Bulharska Nikolaj Mladenov na výstavě 90. výročí navázání diplomatických styků mezi Československem a Bulharskem
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg přijal bulharského ministra zahraničí

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg přijal bulharského ministra zahraničí Nikolaje Mladenova v pražském Černínském paláci při příležitosti 90. výročí navázání diplomatických styků mezi Československem a Bulharskem.

Oba ministři společně zahájili výstavu archivních dokumentů věnovanou diplomatickým vztahům obou zemí, které se účastnil i pražský diplomatický sbor, představitelé bulharských krajanů žijících v České republice, akademické obce a další hosté. Ministr zahraničí  Karel Schwarzenberg při zahájení výstavy vyzdvihl tradičně velmi dobré vztahy obou zemí, zejména pomoc Čechů při budování novodobého bulharského státu a fakt, že Česká republika patří k největším investorům v Bulharsku. Ministr Mladenov kromě jiného podtrhl, že vztahy našich zemí byly nejlepší v dobách, kdy byly obě země svobodné, a zdůraznil společnou obranu civilizačních hodnot v rámci mise NATO v Afghánistánu. Během společného jednání se ministři věnovali zejména vývoji na západním Balkáně, otázkám energetické politiky i vývoje v Evropské unii.

Ministr Mladenov se v rámci svého programu v České republice setkal také s místopředsedou Senátu ČR Petrem Pithartem, představiteli zahraničního výboru Parlamentu ČR a s ministrem obrany Alexandrem Vondrou.

galerie

.