Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg uspořádal pracovní snídani Nové skupiny přátel Gruzie

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg dnes uspořádal v budově velvyslanectví ČR v Lucemburku pracovní snídani Nové skupiny přátel Gruzie. Setkání proběhlo před zasedáním ministrů zahraničních věcí EU na FAC, na němž se debatovala pozice EU vůči Gruzii.

Účastníky setkání byli vedle českého ministra Karla Schwarzenberga a gruzínského ministra zahraničních věcí Grigola Vašadzeho komisař Štefan Füle, ministři zahraničních věcí Bulharska, Estonska a Litvy, státní tajemníci Polska a Rumunska a další zástupci členů skupiny.

Všichni přítomní se shodli na potřebě zdůrazňovat při každé příležitosti podporu územní celistvosti Gruzie. Účastnící rovněž posuzovali možnosti, jak posílit aktivity EU ke Gruzii.

ČR společně s Polskem a Litvou připravila návrhy na prohloubení vztahů mezi EU a Gruzií, které byly později diskutovány na FAC.

Nová skupina přátel Gruzie je neformální uskupení založené v roce 2005, jehož cílem je podpora evropských a euroatlantických ambicí Gruzie. Členy skupiny jsou Polsko, Švédsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Bulharsko, Rumunsko a ČR.

.