Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Otevření konzulátu v Norimberku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká republika otevřela honorární konzuláty v Norimberku a Temešváru

 

NORIMBERK, 29.10.2010. První místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg slavnostně otevřel Honorární konzulát České republiky v Norimberku a uvedl do funkce honorárního konzula Hanse-Petera Schmidta.

Otevření konzulátu v NorimberkuPo nedávno otevřeném Českém domu v Düsseldorfu je tak další české zastoupení ve Svobodném státu Bavorsko výrazem úsilí o zesílení prezentace České republiky v Německu, jak v ekonomické, tak v politické oblasti.

Hlavním posláním Honorárního konzulátu v Norimberku bude vedle konzulární činnosti aktivní propagace České republiky s důrazem na rozvíjení všech oblastí česko-bavorských vztahů.

Konzulární obvod Honorárního konzulátu Norimberk zahrnuje bavorské kraje Horní Franky, Střední Franky, Dolní Franky a Horní Falc.


Velvyslanec Petr Dokládal při otevření Honorárního konzulátu v TemešváruVe čtvrtek 14. října 2010 byl slavnostně otevřen Honorární konzulát České republiky v rumunském Temešváru. Do funkce honorárního konzula byl uveden Stefan Motec.

Temešvár představuje historické centrum Banátu, regionu, který svou polohou na pomezí Rumunska, Maďarska a Srbska tradičně tvořil důležité centrum Balkánu. Temešvár se nachází v blízkosti významných tranzitních tras na Balkáně. Honorární konzulát v Temešváru je jediným konzulárním úřadem v západním Rumunsku. Do západního Rumunska směřují významné investice českých firem, žije zde i početná česká krajanská komunita. Zřízení úřadu v Temešváru odpovídá zájmům České republiky o danou oblast.

Konzulární obvod Honorárního konzulátu v Temešváru zahrnuje župy Timiş a Caraş Severin.

.