Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva náměstka ministra zahraničí ČR Vladimíra Galušky v Kanadě ve dnech 31. října – 3. listopadu 2010

Kdy: 31.10.2010 - 04.11.2010 , Kde: Toronto, Ottawa, Montreal; Kanada

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR JUDr. Vladimír Galuška uskuteční ve dnech 31. října – 3. listopadu 2010 pracovní návštěvu Kanady. Jeho cestou vyvrcholí připomínkové oslavy 90. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Kanadou a bývalým Československem.

V Torontu bude náměstek Galuška jednat se zástupci provinční ontarijské vlády a setká se také s českou krajanskou komunitou a česko-kanadskými podnikateli. V parku na Masaryktownu, který se stal centrem českých komunit v Torontu, položí věnce k pomníku Znovuukřižovaného, vztyčeného na památku obětí komunistického režimu.

V úterý 2. listopadu náměstek Galuška povede jednání s partnery na federální úrovni Ottawě. S ministrem pro přistěhovalectví a občanství Jasonem Kenneym a náměstkem ministra zahraničních věcí Morrisem Rosenbergem prodiskutuje možnosti dalsiho rozvoje vzájemných vztahů, bilaterální spolupráce ČR a Kanady na projektech rozvojové spolupráce, stav  vyjednávání o obchodní dohodě mězi Evropskou unií a Kanadou a účast ve vojenských misích v zahraničí. Náměstek Galuška se jako hlavní host zúčastní slavnostní vzpomínkové akce v kanadském Senátu na počest 90. výročí vzájemných diplomatických vztahů, kterou zaštítil předseda Senátu pan Noël Kinssela. 

Během návštěvy Montrealu náměstek Galuška osobně předá vyznamenání Ministerstva obrany ČR "Zlatou lípu" válečnému veteránu a členovi Zpravodajské brigády panu Karlu Rohlíčkovi. V Montrealu se také setká s významnými představiteli místní krajanské komunity panem Karlem Velanem a MUDr. Rudolfem Rodenem.

.