Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Afghánistánu

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg uskutečňuje společně s ministrem obrany ČR Alexandrem Vondrou několikadenní návštěvu v Afghánistánu.

Dne 4.listopadu 2010  se oba ministři setkali s vrchním velitelem spojeneckých sil generálem  Davidem Petraeusem, poté následovalo jednání s civilním představitelem NATO v zemi Markem Sedwillem. Dále se sešli s prvním viceprezidentem Afghánistánu Mohammadem Qasimem Fahimem a s ministrem obrany  Abdulem Rahimem Wardakem.

Dne 5. listopadu 2010 jednal ministr Schwarzenberg s předsedou zahraničního výboru Dolní sněmovny parlamentu Gilanim, se  zvláštním představitelem EU/vedoucího delegace EU v Afghánistánu Vygaudasem Ušackasem a se zvláštním vyslancem OSN pro Afghánistán Staffanem de Misturou. "Byla to velice zajímavá jednání. Mluvili jsme nejen se zástupci administrativy,ale i s opozicí a zástupci mezinárodních organizací, které zde působí. Ze všeho vyplýva, že situace se celkově vyvíjí lépe,nez se lze dočíst v mediích. Bude to ještě dlouhá cesta,ale podle názorů, které jsem zaslechl na dnešních jednáních je zde konečně naděje."

.