Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní konference „První rok Lisabonské smlouvy – nová pravidla pro evropskou šachovnici“

Kdy: 26.11.2010 , Kde: Praha, Černínský palác

Dne 26. listopadu 2010 se pod záštitou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga koná v Černínském paláci mezinárodní konference „První rok Lisabonské smlouvy – nová pravidla pro evropskou šachovnici".

Konferenci pořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v ČR za podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Evropské unie.

S hlavními proslovy na konferenci vystoupí 1. náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider a evropský komisař pro rozšíření a evropskou politiku sousedství Štefan Füle. Následujících panelových diskusí zaměřených na institucionální změny v důsledku Lisabonské smlouvy, na otázky svobody, bezpečnosti a práva v postlisabonské Evropě a na její zahraniční politiku se zúčastní zástupci Úřadu vlády a Ministerstva zahraničních věcí ČR, evropských institucí (včetně členů kabinetů předsedy Evropské rady a vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) a další přední odborníci z řady evropských zemí.

.