Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Aktuálně z 66. Valného shromáždění OSN

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se dnes zúčastnil jednání na vysoké úrovni k jaderné bezpečnosti a absolvoval ceremoniál uložení ratifikační listiny k Úmluvě o kazetové munici v budově OSN.

Den vyplnily především bilaterální schůzky. V dopoledních hodinách se Schwarzenberg setkal s keňským ministrem zahraničí Moresem Wetang´ulou, kterého ujistil o trvalém zájmu ČR o rozvoj vztahů přes loňské rozhodnutí o uzavření zastupitelského úřadu ČR v Nairobi. Dále jednal s ministryní státu Mexiko Patricií Espinosou Cantellano a premiérově s jihosúdanským ministrem Nhialem Deng Nhialem, jehož země vstoupila do OSN teprve před dvěma měsíci. Dále se setkal s ministrem zahraničí státu Izrael Avigdorem Libermanem. Po schůzce s kubánským ministrem Brunem Eduardem Rodriguezem Parillou ministr Schwarzenberg poznamenal: „Je to zajímavý začátek velmi dlouhé cesty. Je zřejmé, že není velká vůle, abychom něco výrazně změnili, ale alespoň jsme zahájili dialog“. Poslední bilaterální schůzka byla s ministrem zahraničních věcí Vietnamské socialistické republiky Phamem Binh Minhem. Ve večerních hodinách se účastní ministr schůzky EU – USA a Transatlantické večeře, kterou hostí ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová.

Zítra (23.9.) bude ministr Schwarzenberg přítomen projevu prezidenta ČR ve všeobecné rozpravě a uskuteční další dvoustranná setkání. Ve večerních hodinách odcestuje zpět do ČR.

Vít Kolář, ředitel TO

galerie

66. Valné shromáždění OSN

.