Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

PRT Lógar
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Afghánistán se představí v Moravské zemské knihovně

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo obrany ČR pořádají v Moravské zemské knihovně výstavu „PROVINČNÍ REKONSTRUKČNÍ TÝM ČESKÉ REPUBLIKY, LÓGAR, AFGHÁNISTÁN“. Panely s velkoformátovými fotografiemi ukazují nejen činnost a projekty pomoci českého PRT v afghánské provinci Lógar, ale i běžný život Afghánců.

Výstava velkoformátových fotografií a informačních panelů dokumentujících působení Provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) ve východoafghánské provincii Lógar ukazuje nejenom působení českého PRT, ale i běžný život Afghánců. Výstavu připravila společně ministerstva zahraničních věcí a obrany ČR.

Autory fotografií jsou Marek Štys (společnost Člověk v tísni), Michal Novotný (Lidové noviny), Jan Rybář (MF Dnes), Roman Pekař (externě ČT, LN) a nezávislá fotografka Iva Zímová a další. 

Výstavu tvoří celkem sedmnáct panelů, které vedle fotografií obsahují i základní informace o Afghánistánu a jeho historii, o mezinárodní asistenci a podílu ČR na zabezpečení stabilizačního procesu, či o systému provinčních rekonstrukčních týmů

Výstava bude v půjčovně Moravské zemské knihovny k vidění od 3. do 28.2.2011, od pondělí do pátku od 9:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 9:00 do 16:30 hodin.

Výstava bude zahájena v rámci třídenního semináře Soužití mezi kulturami: cizincem mezi Aghánci- muslimem mezi Čechy, které pořádají INFO USA v Moravské zemské knihovně v Brně, Velvyslanectví USA v Praze a Libertas Independent Agency o.s. Na semináři vystoupí dne 3.2.2011 od 17:00 hodin Igor Klimeš, projektový manažer a zástupce vedoucího Provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru v letech 2008-2009.

Český Provinční rekonstrukční tým působí v provincii Lógar od března 2008. Jeho civilní část tvoří 11 odborníků z ministerstva zahraničí, vojenskou složku pak 261 příslušníků Armády ČR. Mezi oblasti působení PRT patří vedle podpory školství a zemědělství, také opravy vodních zdrojů, budování infrastruktury a podpora zdravotnictví a nezávislých médií. Celkem Češi dokončili v Lógaru již 142 projektů, z toho 67 tzv. projektů rychlého dopadu.

Kontakt:
Terezie Täubelová
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Loretánské nám. 5, Praha 1
e-mail: czechprt17@gmail.com, tel.: +420 734 362 714, www.prtlogar.cz

.