Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Úsporná opatření na MZV

 

Ministerstvo zahraničních věcí zeštíhlelo k 1. únoru o 333 pracovních míst. To je výsledek reorganizace úřadu vyhlášené ministrem Karlem Schwarzenbergem. Ve dvou fázích ubylo 127 míst v pražském ústředí a 206 na zastupitelských úřadech v zahraničí. Celkový počet zaměstnanců se tak snížil z 2084 na dnešních 1751.

„Jsem rád, že změny byly velkou většinou zaměstnanců přijaty s porozuměním pro jejich nezbytnost, a oceňuji, že nejcitlivější část úsporných opatření proběhla spořádaně a průhledně“, zhodnotil ministr Schwarzenberg průběh reforem. Propouštění zaměstnanci měli možnost přihlásit se do vyhlašovaných výběrových řízení na volná místa na ministerstvu a více než 70 z nich uspělo. S naprostou většinou odcházejících zaměstnanců ministerstvo rozvázalo pracovní poměr dohodou.

Ministerstvo zahraničí prošlo v uplynulých měsících nebývale rozsáhlou organizační změnou, jejímž cílem bylo zefektivnit práci a zajistit chod úřadu v době rozpočtových škrtů. Reformy přitom budou pokračovat. Dalšími kroky chce vedení ministerstva přinést především důslednější zacílení vynakládaných prostředků na prioritní úkoly zahraniční politiky ČR.

.