Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Na Ministerstvu zahraničních věcí vznikl Odbor veřejné diplomacie

 

Ministerstvo zahraničních věcí pokračuje ve své reorganizaci. Jejím cílem je dokončit reformu, která zefektivní práci české diplomatické služby. Jedním z prostředků je systematické a cílené prosazování veřejné diplomacie, která povede ke zlepšení komunikace s partnery a veřejností v zahraničí i v České republice.

Ke splnění tohoto úkolu založilo Ministerstvo zahraničních věcí 7. února 2011 nový Odbor veřejné diplomacie.

Odbor veřejné diplomacie vznikl transformací dosavadního Odboru pro kulturu, komunikaci a prezentaci. Nový odbor bude aktivně komunikovat s odbornou a širší veřejností a uplatňovat moderní přístupy v zahraniční prezentaci České republiky. Bude formulovat a zasazovat do kontextu informace o prioritních oblastech naší zahraniční politiky. Zaměří se na posilování pozitivního obrazu České republiky a podporu našich politických a ekonomických zájmů v zahraničí.

Při tvorbě kulturního programu pro české zastupitelské úřady bude Odbor veřejné diplomacie intenzivně spolupracovat s Českými centry a využívat jejich zkušeností a možností v dané oblasti. Důležitou složku práce nového odboru bude představovat koordinace spolupráce Ministerstva zahraničních věcí s nevládními organizacemi a příprava konferencí na zahraničně politická a bezpečnostní témata.

Vyčleněné pracoviště Zmocněnce pro krajanské záležitosti bude mít na starosti koordinaci kontaktů ministerstva s českými krajany. Nadále bude administrovat finanční prostředky pro krajanské organizace a spoluorganizovat výuku češtiny pro Čechy žijící v zahraničí. Jako nový cíl bylo vytýčeno rozvíjení vztahů s českou komunitou, která vznikla v zahraničí v posledních dvaceti letech.

.