Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Czech Fashion 2011

 

České centrum Milán ve spolupráci s agenturou CzechTrade organizuje výstavu fotografií Czech Fashion 2011. Jedná se o soubor dvanácti fotografií, které jsou každý rok vytvořeny, aby společně utvořily kalendář sdružení Czech Fashion, který prezentuje to nejlepší z české módní scény. Výstava potrvá od 2. do 9. března 2011.

„Czech Fashion je výzva pro Milán, město módy, které svou eleganci  již řadu let silně omezuje na dva barevné odstíny. Jsem velmi rád, že této výstavě nedominují pouze barevné škály počínaje šedou a konče černou…“, říká Miloslav Hirsch, ředitel Českého centra Milán.                                         

Jedná se o soubor dvanácti fotografií, které jsou každý rok vytvořeny, aby společně utvořily kalendář sdružení Czech Fashion, který prezentuje to nejlepší z české módní scény. Odborná porota vybere šest módních návrhářů, kteří daný rok nejvíce zaujali svou tvorbou či jiným počinem, a jejich 2 modely nafotí další neméně důležitý český umělec, a to některý z nadaných českých fotografů. Tento rok to byla fotografka roku Czech Grand Design Awards 2009 Bára Prášilová a vybráni byli tito návrháři: Jakub Polanka – návrhář roku 2009 na Czech Grand Design Awards, Denisa Nová, Monika Drápalová, Hana Zárubová, Eva Brzáková a Sisterconspiracy. Odborná porota byla složena z těchto zástupců: Mária Kohútik (fashion director časopis Dolce Vita), Robert Vano (fotograf), Olo Křížová (stylistka), Libka Safr (za Czech Fashion), Veronika Loušová (zástupce sdružení Czechdesign).

Letos se nepodařilo díky nedostatku financí kalendář realizovat, ale i tak vznikly fotografie neopomenutelné kvality, které prezentují český design a módu. Vystaveny byly v rámci výstavy Czech Fashion Live/ Česká móda žije 2010 na Letišti Praha letos v létě a další zastávkou této výstavy je právě České centrum Miláno.

„Fotím rád s lidmi, s nimiž se cítím dobře, ale zároveň mám rád, pokud přinesou novou vizi. Je vždy inspirující vidět vlastní modely z pohledu někoho jiného, a proto z toho důvodu spolupracuji jak s přáteli fotografy, tak s novými tvůrci,“ říká módní návrhář Jakub Polanka.

"Česká móda je součástí českého designu, který má ve světě dobré jméno, ale i přesto je móda stále tak trochu v pozadí zájmu. My se snažíme ukázat talent českých tvůrců a zároveň jim pomoci z české módy udělat výhodný obchodní artikl pro případné investory a snad se nám to daří i takovými akcemi jako je právě tato výstava," říká módní návrhářka Libka Safr.

Vernisáž: čtvrtek, 2. 3. 2011 v 18.30 hod.
Otevřeno: pondělí - pátek 9.30 – 16.30 hod.
Český dům Milán – Via G. B. Morgagni,
20129 Milán

www.czechfashion.eu

Další informace:

České centrum Milán
Miloslav Hirsch, ředitel
T: +39-02-294 112 42
E: hirsch@milan.czech.cz

Česká centra Praha
Jiří Rosenkranz M.A.
T: +420 234 668 253
E: rosenkranz@czech.cz

Ivana Síglerová
T: +420 234 668 251
E: siglerova@czech.cz

Více informací o činnosti na www.czechcentres.cz

                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sipka_redVernisáž: čtvrtek, 2. 3. 2011 v 18.30 hod.

Otevřeno: pondělí - pátek 9.30 – 16.30 hod.

Český dům Milán – Via G. B. Morgagni, 20129 Milán

www.czechfashion.eu

DALŠÍ INFORMACE

ČESKÉ CENTRUM MILÁN

Miloslav Hirsch, ředitel

T: +39-02-294 112 42, E: hirsch@milan.czech.cz

ČESKÁ CENTRA, PRAHA

Jiří Rosenkranz M.A.

T: +420 234 668 253, E: rosenkranz@czech.cz

Ivana Síglerová

T: +420 234 668 251, E: siglerova@czech.cz

 

 

Česká centra

Posláním Českých center je především rozvoj kulturního dialogu se zahraniční veřejností a podpora prezentace země ve všech oblastech kultury, vědy a školství, obchodu a cestovního ruchu. Česká centra působí prostřednictvím 24 poboček v hlavních světových metropolích ve 21 zemích na 3 kontinentech. Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Více informací o činnosti na www.czechcentres.cz

.