Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

PRT Lógar
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Porada českých velvyslanců k Blízkému východu

Kdy: 10.03.2011 - 11.03.2011 , Kde: Praha, Černínský palác

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg se zúčastní v pátek 11. března 2011 v Černínském paláci porady velvyslanců k aktuální situaci na Blízkém východě.

Porada, kterou pořádá ve dnech 10. a 11. března 2011 Ministerstvo zahraničních věcí ČR, je věnována aktuálnímu vývoji na Blízkém východě a v severní Africe. Účastní se ji zástupci MZV a čeští diplomaté působící v regionu. Cílem je analýza situace, možný další vývoj, jeho rizika, příležitosti a role české zahraniční politiky v regionu v zrcadle současných událostí.

„Proměna regionálních vztahů a vlivů", „Nové politické síly - jak jsou silné" nebo „Rizika pro Evropu" jsou příklady jednotlivých témat dvoudenní porady, které se účastní čeští diplomaté akreditování v zemích regionu: Libyi, Tunisku, Egyptě, Bahrajnu, Jemenu, Iránu, Iráku, Jordánsku, Alžírsku, Palestinských územích, Izraeli, Maroku, Kuvajtu, Libanonu, Saudské Arábii, Sýrii.

Na téma ekonomické dimenze událostí proběhl 9. března 2011 kulatý stůl, kterého se účastnili zástupci více jak tří desítek českých firem. Mohli si tak vyměnit názory na aktuální dění s českými velvyslanci působícími v regionu.

.