Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vyhlášení výsledků „Soutěže Frankofonie 2011“

 

V pátek 18. března proběhlo na MZV ČR v Černínském paláci tradiční vyhlášení výsledků „Soutěže Frankofonie 2011“. Tuto soutěž uspořádalo pro žáky základních škol a středoškoláky Ministerstvo zahraničí ČR, Ministerstvo školství ČR a Francouzský institut v Praze.

Několik set studentů a žáků prokázalo své znalosti francouzských reálií ve vědomostním kvízu a také při vytváření výtvarných artefaktů na témata, navržená Mezinárodní organizací Frankofonie. Před hodnotící komisí se sešly kresby, malby, fotografie, koláže, prezentace, animované filmy a trojrozměrné objekty.

Věříme, že účast v soutěži bude povzbuzením ve studiu francouzštiny, a všem účastníkům děkujeme za projevenou kreativitu. Oceňujeme také podporu škol, které se na soutěži podílely.

Výherci „Soutěže Frankofonie 2011“

Střední školy 

  1. Magdaléna Tydrichová, Gymnázium Jana Palacha, Mělník
  2. Tereza Němcová, Gymnázium Jana Palacha, Mělník
  3. Jiří Bedrníček, Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy
  4. Petra Voráčková, Gymnázium Kladno
  5. Anastasiya Shylina, Gymnázium Zlín, Lesní čtvrť
  6. Karolína Havlíková, Gymnázium Budějovická, Praha
  7. Nathalie Zoglobossou, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava-Poruba
  8. Adéla Krapfová, Gymnázium Jana Palacha, Mělník
  9. Dana Heryánová, Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí
  10. Sharon Muzikářová, Gymnázium Jana Nerudy, Praha
  11. Alice Mytisková, Podkrušnohorské gymnázium, Most
  12. Aneta Martínková, Gymnázium J. Ortena, Kutná Hora
  13. Miroslav Vašek, Gymnázium Vítkov
  14. Kateřina Záhorová, Gymnázium Uničov
  15. Jiří Zeman, Gymnázium Zlín, Lesní čtvrť
  16. Kristýna Goerojová, Barbora Hořínková, Gymnázium Nymburk

Základní školy

  1. Sabina Presová, ZŠ UNESCO, Uherské Hradiště
  2. Lída Kohoutová, ZŠ Kuncova, Praha
  3. Klára Kubálková, ZŠ Tyršova, Nový Jičín
  4. Jakub Bartoň, ZŠ Tyršova, ZŠ Nový Jičín
  5. Kateřina Katrňáková, ZŠ UNESCO, Uherské Hradiště
  6. Milada Hermanová, ZŠ Tyršova, Nový Jičín
  7. Tomáš Janča, ZŠ Tyršova, Nový Jičín
  8. Tereza Křivohlavá, ZŠ Brána jazyků, Praha
  9. Michaela Hurtová, ZŠ Tyršova, Nový Jičín
  10. Eliška Kozáková, ZŠ U lesa, Nový Bor
  11. Kristina Crawley, ZŠ Kuncova, Praha
  12. Alžběta Laudová, ZŠ Brána jazyků, Praha

Aneta Váchová, ZŠ Brána jazyků, Praha

.