Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Karel Schwarzenberg, prezident Václav Klaus, prezident Chile Sebastián Piñera, ministr hospodářství Chile Juan Andrés Fontaine
Foto: Kancelář prezidenta republiky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg podepsal v Chile dohodu o spolupráci

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg podepsal 4. dubna 2011 v Santiagu de Chile „Dohodu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky a Ministerstvem hospodářství, rozvoje a cestovního ruchu Chilské republiky“. Za chilskou stranu dohodu potvrdil ministr hospodářství Juan Andrés Fontaine.

V úterý 5. dubna u příležitosti zahájení akademického roku pronesl ministr Schwarzenberg na Univerzitě Santiago de Chile přednášku na téma "Democratic Transitions" (Přechody k demokracii). Na univerzitní půdě ministra přivítal rektor univerzity Juan Manuel Zolezzi, který vyzdvihl přínos Karla Schwarzenberga při ochraně a prosazování lidských práv.

Přednášku ministra Schwarzenberga si vedle akademických zástupců univerzit a studentů přišel poslechnout též někdejší prezident Chile Patricio Aylwin (1990-1994), první svobodně zvolený prezident po ukončení vojenského režimu generála Pinocheta. Ministr Schwarzenberg seznámil chilské publikum se základními kroky, které byly učiněny pro demokratizaci české společnosti po pádu komunistického režimu a poukázal na paralely s chilskou historickou zkušeností.

.