Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Nikaraguy Samuel Santos
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg přijal ministra zahraničí Nikaraguy Samuela Santose

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg přijal na pracovní návštěvě v Praze ministra zahraničních věcí Nikaraguy Samuela Santose.

Karel Schwarzenberg a Samuel SantosHlavními tématy jednání byly prohloubení bilaterálních vztahů, podpora obchodních a investičních možností, ale i otázka uplatňování demokratických principů v Nikaragui, nadcházející prezidentské volby a okolnosti vyslání evropské pozorovatelské mise.

Česká republika sleduje vývoj posledních let v Nikaragui velmi pozorně, má zájem na plné demokratizaci nikaragujské společnosti a v tomto smyslu aktivně působí v rámci EU. Návštěva nikaragujského ministra zahraničí byla proto i vhodnou příležitostí, aby ČR nabídla své know how a zkušenosti s procesem transformace. Karel Schwarzenberg rovněž zmínil důležitost transparentnosti nadcházejících prezidentských voleb a plné spolupráce nikaragujské strany s činností evropské volební pozorovatelské mise, na jejíž přípravě se ČR v rámci EU rovněž podílí.

Nikaragujský ministr zahraničí Samuel Santos není v ČR poprvé, Prahu navštívil už jako starosta Managuy v 80.letech. Kromě přijetí u svého českého protějšku v Černínském paláci má na programu ještě schůzky s dalšími ústavními činiteli ČR.

přílohy

Záznam tiskové konference 3 MB mp3 (zvukový záznam) 17.5.2011

.