Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek generální ředitelky UNESCO pro vnější vztahy a veřejné informace ve dnech 14.-16.6.2011 v Praze

 

Eric Falt, náměstek generální ředitelky UNESCO pro vnější vztahy a veřejné informace, přijel u příležitosti zahájení Pražského Quadriennale na pozvání 1. náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Schneidera ve dnech 14. – 16. 6. do České republiky.

Předmětem řady jednání byly vztahy a spolupráce České republiky s UNESCO v oblastech kultury, vzdělávání, vědy, informační společnosti a internetu a lidských práv. Dále se diskutovalo o aktuálních tématech, zejména o probíhající reformě UNESCO a jeho budoucí roli.

V rámci své návštěvy v České republice absolvoval Eric Falt bohatý program. Vedle setkání s 1. náměstkem ministra zahraničních věcí Jiřím Schneiderem se Eric Falt dále setkal s předsedou Výboru Senátu pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jaromírem Jermářem, s politickým ředitelem a vrchním ředitelem sekce bezpečnostně multilaterální ministerstva zahraničních věcí Pavlem Fischerem, s náměstkyní ministra kultury Annou Matouškovou, s náměstkem ministra vnitra Viktorem Čechem a s předsedkyní České komise pro UNESCO profesorkou Helenou Illnerovou. Dále se zúčastnil zahájení Pražského Quadriennale, které získalo příspěvek i z participačního programu UNESCO. Příspěvek umožnil aktivní účast velkého počtu rozvojových zemí.

Během série jednání představitelé České republiky opakovaně zdůraznili výborné vztahy s UNESCO. UNESCO má velký význam při budování míru, obrany lidských práv a boji s chudobou. V tomto kontextu Česká republika podporuje hlavní priority UNESCO týkající se Afriky a genderové politiky ve všech oblastech, za které UNESCO zodpovídá, tj. vzdělávání, věda, kultura, komunikace a internet.

.