Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg uskuteční pracovní návštěvu Spojených států amerických

Kdy: 17.09.2011 - 24.09.2011 , Kde: USA

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg uskuteční ve dnech 17. – 24. září 2011 pracovní návštěvu Spojených států amerických, během níž navštíví stát Florida a zúčastní se 66. Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku.

Ve floridském Miami představí ministr Schwarzenberg na business fóru v Beacon Council, prestižní organizaci na podporu ekonomického rozvoje metropolitní oblasti Miami, klíčovým představitelům místního hospodářského života obchodní a investiční příležitosti v ČR. Ministr Schwarzenberg se v Miami rovněž setká se s kongresmanem Mario Diaz - Balartem a jeho bratrem, bývalým kongresmanem Lincolnem Diaz - Balartem. Na Florida International University poté ministr vystoupí s přednáškou na téma „arabské jaro" ve světle transformační zkušenosti ČR.

V New Yorku se vedle účasti na zahájení všeobecné rozpravy VS OSN dne 21. září zúčastní ministr Schwarzenberg jednání na vysoké úrovni svolávané generálním tajemníkem OSN k jaderné bezpečnosti, zasedání na podporu urychlení Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek v platnost či ministerských setkání EU - USA a EU - Rusko. Na programu ministra Schwarzenberga jsou také četné bilaterální schůzky s ministry zahraničních věcí členských států OSN, k nimž toto každoroční setkání na vrcholné úrovni nabízí jedinečnou příležitost.

.