Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg ukončil návštěvu státu Florida

 

Ve dnech 18. – 19. září navštívil 1.místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg město Miami na Floridě.

Dnes ministr zahájil business fórum v Beacon Council, organizaci na podporu ekonomického rozvoje Miami Dade (širší metropolitní oblasti Miami). Setkal se s republikánským kongresmanem za stát Florida Mario Diaz-Balartem a jeho bratrem, bývalým kongresmanem Lincolnem Diaz-Balartem. Diskutovali spolu o podpoře hospodářské spolupráce ČR s metropolitní oblastí Miami a dále v návaznosti na obchod s Latinskou Amerikou.

Tématem byly též vztahy USA s Kubou a aktivity kubánského exilu na Floridě. Dále se ministr Schwarzenberg setkal s předsedkyní Zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Ileanou Ros-Lehtinen.  Hlavním tématem byl aktuální stav a výhled česko-americké relace.

Ministr zahraničí také vystoupil s přednáškou na téma: „Arabské jaro“.

V neděli 18. září se ministr Schwarzenberg účastnil recepce organizované E. Perezem za účasti širokého spektra kubánských exilových skupin. Dnes se setkal s předsedou a dalšími zástupci Cuba Study Group.

V noci se ministr přesune do New Yorku, kde se zúčastní 66. zasedání Valného shromáždění OSN.

.