Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2011_10_06_karel_schwarzenberg_hiroshi_gota1
Foto: Vít Kolář (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zahájil návštěvu Japonska

 

Po příletu do Tokia se 1. místopředeseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg setkal s 1. náměstkem ministra pro rekonstrukci a zvládání katastrof Hitoshim Gotou. Ministr Schwarzenberg vystoupil také v prestižním think-tanku JIIA (Japan Institute for International Affairs) s přednáškou nazvanou Asia and Japan in Foreign Policy of the Czech Republic; Visegrad Group and Eastern Partnership.

Hlavní část programu se uskuteční zítra, kdy ministr jedná se svým japonským protějškem, představiteli parlamentu a vlády a účastní se přijetí u korunního prince Naruhita.

Návštěva se uskutečňuje na pozvání japonské vlády s cílem obnovit vztahy na vysoké úrovni. Účelem návštěvy je rozvoj a posílení bilaterálních vztahů a výměna názorů na aktuální regionální a globální otázky a rozvoj ekonomických vztahů. Ministra proto doprovází šestnáctičlenná podnikatelská delegace. České firmy a instituce působí v oblasti vyspělých technologií, IT technologií a vědy a techniky.

Ministr zahraničí chce svou návštěvou rovněž vyjádřit podporu České republiky Japonsku po březnové přírodní katastrofě a navštíví postižené oblasti včetně města Fukušima, kde bude jednat s viceguvernérem prefektury.

Vít Kolář, ředitel Tiskového odboru MZV

galerie

.