Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na podnikatelském fóru
Foto: Vít Kolář
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Podnikatelská delegace na Filipínách

 

V rámci pracovní návštěvy ministra zahraničních věcí ČR na Filipínách uskutečnil náměstek ministra Tomáš Dub 20. března 2012 jednání s ministrem obchodu a průmyslu Gregory Domino, náměstkyní ministra financí Rosalia de Leon a viceprezidentem centrální banky Diwa Guinigundo. Hlavním tématem rozhovorů byly možnosti navýšení obchodní výměny mezi oběma zeměmi.

Česká strana má zájem o rozšíření dodávek tramvají a lokomotiv. Další perspektivní komoditou českého exportu je letecká technika nebo zařízení letištního zabezpečení.

Při rozhovorech s náměstkyní ministra financí Rosalia de Leon a viceprezidentem centrální banky Diwa Guinigundo byly v centru pozornosti možnosti českých subjektů při zajišťování finančních služeb na Filipínách. Viceprezident centrální banky uvítal zájem českých firem, objasnil podmínky související s podnikáním zahraničních firem na Filipínách a nabídl součinnost při zahajování aktivit českých firem na filipínském trhu.

V odpoledních hodinách skupina šesti českých firem navštívila v doprovodu diplomatů českého velvyslanectví v Manile Ministerstvo životního prostředí. Očekávalo je 40 filipínských specialistů v čele s náměstkem filipínského ministra životního prostředí. Reakce na prezentace všech českých firem byla velmi vstřícná. Spontánní filipínská odezva a kvalifikované dotazy byly českými firmami silně kvitovány a jsou příslibem intenzivnějších obchodních vztahů.

Ministr Schwarzenberg na Filipínách

.