Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Prezentace západní austrálie
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace obchodních příležitostí v Západní Austrálii

 

Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Sydney a Svazem průmyslu a dopravy uspořádalo jako doplňkovou akci k pravidelnému setkání ekonomických diplomatů s českými exportéry seminář pro české podniky o obchodních příležitostech v Západní Austrálii.

V úvodu setkání, které se uskutečnilo v Kongresovém centru Praha ve čtvrtek 28. června, vystoupil vrchní ředitel Sekce ekonomické Ivan Jukl, který ve svém projevu představil českým firmám ekonomický potenciál Austrálie, shrnul hlavní trendy hospodářského vývoje a zdůraznil nevyužité možnosti pro český vývoz. Hlavním hostem a vystupujícím byl na semináři Kevin Skipworth CVO, vedoucí zastoupení vlády Západní Austrálie v Londýně, který představil českým firmám méně známý australský svazový stát, jenž díky svému surovinovému bohatství zažívá nesmírně dynamický hospodářský růst. Ve svém vystoupení se soustředil na investiční a vývozní příležitosti pro zahraniční firmy v klíčových sektorech domácí ekonomiky – těžba, stavebnictví, cestovní ruch, inovace (zejména biotechnologie). Zároveň připomenul, že tento stát se podílí 46% na australském exportu, díky komoditám jako železná ruda, ropa a zemní plyn, nikl, zlato a hliník. Silné obchodní vazby rozvíjí s asijskými sousedy zejména Čínou a Japonskem. Západní Austrálie je cílem mnoha investorů, rozsáhlé projekty se soustředí na rozvoj těžby nerostů, ropy a zemního plynu, LNG a nutné infrastruktury.

Semináře se zúčastnily české firmy zaměřené jak na tradiční, tak i  inovativní technologie pro těžbu surovin a navazující obory. Firmy mohly navázat přímý kontakt se zástupci Západní Austrálie, přičemž vzhledem k mimořádnému zájmu o tuto destinaci uvažuje Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy o uspořádání podnikatelské mise.

.