Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Upozornění MZV pro cesty do Egypta - upřesnění ke dni 8. 6. 2012

 

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2013.)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje individuální turistiku po území Egypta mimo oblast Káhiry, Alexandrie a turistických oblastí v Horním Egyptě (Luxor, Asuán, plavba po Nilu).

Upozornění pro Sinajský poloostrov

MZV ČR v souvislosti zejména se zvýšenou hrozbou teroristických útoků, ale i únosů a trestné činnosti, v jejichž důsledku mohou být ohroženy životy, zdraví či majetek českých občanů, nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba. Při pobytech v turistických letoviscích v jižní části Sinajského poloostrova MZV nedoporučuje cesty českých občanů mimo tato letoviska.

V oblasti Sinajského poloostrova a zejména v jeho severní části se od počátku roku 2011 výrazně snížila bezpečnost. Negativními faktory jsou zejména pronikání nelegální migrace, pohyb ozbrojených skupin, pašování zbraní a pronikání extrémistů z pásma Gazy.

Na základě dosavadního vývoje nelze v nejbližší budoucnosti očekávat zlepšení situace na území Sinajského poloostrova.

Upozornění pro celé území Egypta

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje individuální turistiku po území Egypta mimo oblast Káhiry, Alexandrie a turistických oblastí v Horním Egyptě (Luxor, Asuán, plavba po Nilu).

I nadále nelze vyloučit možnost vzniku předem neohlášených stávek a pouličních demonstrací a s tím spojených rizik pro české občany. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje občanům během jejich pobytu v Egyptě vyhýbat se jakýmkoliv shromážděním či srocením občanů.

 MZV ČR připomíná občanům, kteří hodlají cestovat do Egypta, možnost registrace v systému DROZD, který je k dispozici na webové stránce www.mzv.cz v kapitole "Cestujeme".

MZV ČR po dohodě s Asociací cestovních kanceláří ČR a Asociací českých cestovních kanceláří a agentur též doporučuje klientům cestovních kanceláří v Egyptě dbát za všech okolností doporučení vedoucích svých zájezdů.

.