Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na pracovní snídani s podnikateli
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub se setkal s představiteli energetického průmyslu

 

Další ze série pracovních setkání náměstka ministra zahraničních věcí Tomáše Duba, který zodpovídá mimo jiné za řízení ekonomické sekce ministerstva, proběhlo dnes v Černínském paláci.

Pozvání náměstka Duba přijali zástupci energetického sektoru. Byli zde jak zástupci největších energetických firem působících v ČR, od těžařských (Czech Coal, OKD) přes výrobce energetických technologií (Vítkovice, ČKD), výrobce a distributory energií (ČEZ, RWE, ČEPS) až po zástupce Teplárenského sdružení ČR a Svazu chemického průmyslu. Přítomní byli i představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR, který setkání připravil.

Předmětem zajímavé debaty byla úloha státu a zejména MZV při podpoře zájmů jednoho z nejdůležitějších českých průmyslových odvětví.

Zástupci firem volali především po dobré přípravě společných stanovisek pro jednání uvnitř EU, především s ohledem na současný vývoj evropských distribučních sítí a evropské energetické politiky. Projevili rovněž zájem o pokračování organizace podnikatelských misí, doprovázejících ministra zahraničí při jeho zahraničních cestách. Ocenili iniciativu MZV a jeho ochotu naslouchat potřebám českých energetických firem a shodli se na tom, že tento dialog by měl pokračovat. Shodli se, že v podobné sestavě se tato skupina znovu sejde po třech měsících a do té doby proběhne několik dalších schůzek v menším formátu, které pomohou formulovat hlavní otázky, které je akutně potřeba vyřešit, a jak se na jejich řešení může podílet MZV.

.