Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Přijetí šejchem Taminem Bin Hamad Al Thanim, korunním princem státu Katar.jpg
Foto: Vít Kolář (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Kataru a Bahrajnu

Kdy: 17.01.2012 - 20.01.2012 , Kde: Katar, Bahrajn

Ve dnech 17.-20.1.2012 je první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg na pracovní návštěvě Kataru a Bahrajnu.

Během cesty je doprovázen početnou delegací českých podnikatelů. Hlavním cílem pracovní návštěvy ministra Schwarzenberga v Kataru  je podnícení rozvoje a posílení vzájemných vztahů, které nedosahují možného potenciálu v politické ani v  ekonomické oblasti. Návštěva má velký význam i  v kontextu aktuální role, kterou Katar sehrává na mezinárodní scéně, zejména  při vyjednávání o řešení řady konfliktů. Cílem návštěvy Království Bahrajn je především potvrdit dlouhodobě velmi dobré, ale doposud nepříliš intenzivní vztahy obou zemí, a projednat možnosti jejich dalšího rozvoje, zejména v hospodářské oblasti se zemí, která má nejliberálnější ekonomiku v regionu.

Ve středu 18.1. podepsal ministr Schwarzenberg leteckou dohodu s Katarem a byl přijat jeho excelencí šejchem Taminem Bin Hamad Al Thanim, korunním princem státu Katar. Ve čtvrtek 19.1. jednal s ministrem Schwarzenbergem ministr zahraničních věcí Království Bahrajn jeho excelence šejch Khalid bin Ahmed bin Mohammed Al Khalifa.

galerie

.