Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jednání s ministrem zahraniční Kralovství Bahrajn
Foto: Vít Kolář (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg pokračuje v cestě po zemích Perského zálivu

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg dnes pokračoval v návštěvě zemí Perského zálivu. Dnes jednal v bahrajnském hlavním městě Manáma s ministrem zahraničí Šejkem Khalidem Bin Mohamedem Al Kalifem, dále byl přijat korunním princem Kalifem Bin Salmanem Al Kalifem a premiérem Salmanem Bin Hamdem Al Khalifem. Ministr navštívil slavnostní oteření Air Show za účasti krále Hamada.

Hlavními tématy jednání byly možnosti posílení vzájemného obchodu a investic. V doprovodu ministra přicestovala také podnikatelská delegace. U této příležitosti bylo proto uspořádáno Podnikatelské fórum ve spolurpáci s Obchodní a průmyslovou komorou Bahrajnu. Zahájil ho náměstek ministra zahraničí Tomáš Dub, který prezentoval české investiční prostředí a možnosti.

Ministr Schwarzenberg se setkal rovněž s ministrem energetiky Abdullahem Bin Ali Mirzou. Tématem rozhovoru byla spolupráci v oblasti energetiky a možnosti českých firem a produktů v Bahrajnu.

Česká delegace se ještě zůčastní slavnostní večeře pořádané ministrem zahraničí za účasti politických špiček země a zítra ukončí návštěvu Bahrajnu.

galerie

.