Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub a představitelé Svazu výrobců skla a bižuterie
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Popora exportu českého skla a bižuterie

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub se dne 1. února 2012 sešel s vedením Svazu výrobců skla a bižuterie, aby společně projednal možnosti podpory tohoto tradičního českého výrobního odvětví v zahraničí ze strany diplomacie.

Předseda představenstva Svazu  Jaroslav Hlubuček  poukázal na nezastupitelnou roli pracovníků ambasád při podpoře exportních aktivit českých firem, a to především v perspektivních vzdálených trzích Latinské Ameriky, Blízkého Východu a Afriky.

Náměstek Dub nabídl členům Svazu konkrétní opatření, která umožní využít síť zastupitelských úřadů ČR při jejich průniku do zahraničí, a to v oblastech prezentačních, marketingových a asistenčních. České sklo a bižuterie jsou navíc specifickým zbožím, které je silně asociováno s Českou republikou a podílí se tak na vytváření pozitivního image země.  K propagaci skla a bižuterie bude zapojena i síť Českých center, která působí v zahraničí jako organizace řízená MZV.

Svaz výrobců skla a bižuterie uvítal též možnost přispět svými doporučeními k tvorbě strategických dokumentů MZV zaměřených na podporu ekonomických zájmů především v mimoevropských teritoriích. Náměstek Dub české skláře požádal o návrh konkrétních opatření, jak  učinit podporu exportu ze strany české zahraniční služby ještě efektivnější.

Jednání bylo dalším ze série schůzek náměstka ministra Tomáše Duba se zástupci českých exportérů, na kterých vedení MZV v přímé komunikaci s firmami identifikuje poptávku po svých službách a dojednává konkrétní kroky k její realizaci.

.