Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub a představitelé Sdružení pro zahraniční investice
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub se setkal se zástupci Sdružení pro zahraniční investice

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub se dnes ve čtvrtek 2. února 2012 sešel na pracovním jednání se zástupci Sdružení pro zahraniční investice (AFI).

Na pracovním setkání, ke kterému pozval náměstek Tomáš Dub zástupce globálních firem činných v oblasti podpory investic do ČR spojených ve Sdružení AFI, byla diskutována nejrůznější témata z oblasti podpory přílivu zahraničních investic do ČR. Účastnící jednání se shodli na tom, že dobrá komunikace státu se zástupci velkých investorů je nezbytnou součástí podpory české ekonomiky, neboť firmy s podílem zahraničního kapitálu vytvářejí až 70% českého exportu. Předseda AFI Kamil Blažek proto ve svém úvodním vystoupení ocenil možnost se setkat se zástupci Ministerstva zahraničních věcí a debatovat s nimi o možnostech prohloubení spolupráce.

Diskutovalo se mimo jiné o možnostech zapojení českých firem do projektů mezinárodních organizací, o možnostech spojení sil soukromého sektoru a české diplomacie při přípravě a realizaci velkých investičních projektů, o možné podpoře při navazování kontaktů v zemích s velkým investičním potenciálem a o dalších tématech. O úloze agentury CzechInvest a jejím novém produktovém portfoliu informoval přítomné generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek. Řešení některých problémů, o nichž se představitelé AFI zmiňovali, sice Ministerstvo zahraničních věcí nemá ve své kompetenci (pracovní víza, otázky pojištění cizinců pracujících v ČR), nicméně přislíbilo podpořit při budoucích jednáních vlády oprávněné požadavky firem na zjednodušení těchto agend. Na závěr náměstek Dub potvrdil možnost distribuce důležitých informací ze strany AFI českým ambasádám v zahraničí, nabídl účast v podnikatelských misích organizovaných ze strany Ministerstva zahraničních věcí a na dalších akcích, které nabízejí možnost intenzivnější komunikace mezi členy AFI a českými diplomaty a současně je požádal o spolupráci v právě zahajovaném novém modelu ekonomického vzdělávání našich diplomatů.  

Účastníci jednání na závěr ocenili jeho přínos a projevili zájem na dalších vzájemných setkáních.

.