Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NMDT
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-americká konference o inovacích

Kdy: 05.03.2012 , Kde: Praha, Lichtenštejnský palác

V pondělí 5. března zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub společně s americkým velvyslancem Normanem Eisenem dvoudenní česko-americkou konferenci věnovanou spolupráci při rozvoji inovativní ekonomiky v obou zemích a posilování jejich konkurenceschopnosti.

Konference "Exploring the Innovation Opportunity" se koná v Lichtenštejnském paláci pod záštitou předsedy vlády Petra Nečase. K diskusnímu stolu svede na 140 představitelů vládních orgánů a institucí, akademické obce a komunity inovativních podnikatelů z České republiky a USA.

K nejvýznamnějším hostům z Washingtonu patří vědecký poradce Hillary Clinton E. William Colglazier, pracovník Kanceláře pro politiku ve vědě a technologiích Bílého domu John Szymanski, vedoucí činitelé ONR, zástupci U.S. National Academies a některých korporací. Českou stranu zastupuje vedení Min. zahraničí, Min. průmyslu a obchodu, Min. obrany a Min. školství, mládeže a tělovýchovy, Rada vlády pro vědu, výzkum a inovace, prezident Akademie věd ČR, představitelé důležitých výzkumných ústavů a infrastruktur, rektoři univerzit, akademici a manažeři průmyslových a vývojových pracovišť.

„Pro českou diplomacii je podpora mezinárodní spolupráce ve vědě, výzkumu a inovacích jednou z priorit. Obrysy nadcházející česko-americké konference o inovacích vznikaly za aktivního přispění MZV a jsme rádi, že se postupně přidala celá řada dalších resortů a institucí. Diplomacie tak splnila svou tradiční a nejefektivnější roli: být zprostředkovatelem mezinárodní spolupráce. Z našeho pohledu půjde o jednu z nejdůležitějších akcí na podporu spolupráce mezi ČR a USA v oblasti výzkumu a vývoje v poslední době. Zařadili jsme ji proto do programu Českých technologických dnů, který patří k našim profilovým programům a na kterém již několik let spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a s agenturou CzechInvest," vysvětluje náměstek Dub.

Organizátory konference jsou Úřad vlády, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, agentura CzechInvest, velvyslanectví USA v Praze, U.S. Office of Naval Research a U.S. National Academies. Na akci rovněž spolupracují ČVUT a Akademie věd ČR.

Konference nemá být pouze jednorázovou akcí na podporu spolupráce v inovacích, vědě a výzkumu. Již nyní se připravují další akce zacílené na mimopražské regiony.

Další informace o konferenci, včetně aktuální agendy, jsou k dispozici na www.us-uzic.org - kde budou k dispozici záznamy z jednání panelů a projevy hlavních vystupujících a bude možné následně zasílat reakce, umísťovat blogy atd.

galerie

.