Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Kulatý stůl MZV ČR a VŠE

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub jednal dne 7.3.2012 s doc. Ing. Štěpánem Müllerem děkanem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze.

Jednání byli přítomni rovněž zástupci MZV a akademické obce fakulty. U kulatého stolu se diskutovalo o možnostech spolupráce mezi Ministerstvem zahraničních věcí a Fakultou mezinárodních vztahů VŠE s důrazem na podporu proexportních aktivit ČR.

Setkání bylo první z řady konzultací MZV s akademickou obcí ve snaze zefektivnit podporu ekonomických zájmů ČR v zahraničí. Mezi diskutované projekty patří hodnocení efektivity institucionální podpory ekonomických zájmů ČR, metodika identifikace prioritních zemí pro zahraniční obchod ČR nebo analýza konkurenceschopnosti ČR ve vztahu k jednotlivým zemím a mnohé další.

Tímto setkáním se prakticky již začala naplňovat Dohoda o vzájemné spolupráci, kterou obě instituce formálně podepíší v brzké době. Připravovaná dohoda poskytne institucionální rámec doposud neformálním kontaktům mezi českou diplomacií a jednou z nejprestižnějších českých vysokých škol.

 

.