Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Projekty ekonomické diplomacie v roce 2012

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR schválilo 62 projektů na podporu ekonomické diplomacie v celkové hodnotě přesahující 5 mil. Kč. I v roce 2012 tak pokračuje úspěšný program MZV, který poskytuje příspěvky na projekty podporující ekonomickou diplomacii.

Nejvíce projektů bude v roce 2012 realizováno v regionech Asie a Jižní Ameriky s dlouhodobým cílem podpořit diverzifikaci českého exportu do mimoevropských zemí. Hlavními nositeli projektů jsou velvyslanectví ČR, které je připravují ve spolupráci s podnikatelskými platformami v zemi svého působení a v ČR. Zájem o využití této formy podpory exportu stále narůstá.

V roce 2011 bylo předloženo celkem 112 těchto projektů ze 64 zastupitelských úřadů ČR po celém světě. V době úsporných rozpočtových opatření ovšem nebylo možno vyhovět všem žadatelům. Přesto bylo i v roce 2011 vybráno a posléze realizováno 51 projektů, oborově zaměřených na prezentace firem a jejich výrobků, environmentální technologie, informační technologie, nanotechnologie, potravinářství a zemědělství, design, investiční možnosti, zdravotnictví, infrastrukturu, spotřební průmysl, strojírenství, letectví. Celkově bylo na realizované projekty vyčerpáno 4,6 mil. Kč. Nejvíce projektů bylo realizováno v zemích Asie a jihovýchodní Evropy, v obou oblastech po 11 projektech.

Podpora exportu a ekonomických zájmů v zahraničí

přílohy

Souhrnná hodnotící zpráva o projektech ekonomické... 295 kB pdf (Acrobat dokument) 15.3.2012

.