Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Děti postižené fukušimskou tragédií na ozdravném pobytu v ČR

 

Pod záštitou ministra Karla Schwarzenberga přijíždí 21. března 2012 do České republiky skupina japonských dětí z oblasti postižené loňskou tsunami. Jejich ozdravný pobyt zorganizovala Česko-japonská společnost.

Celkem 26 dětí přijíždí ze dvou japonských měst, Rikuzen-Takata a Oofuna-to z prefektury Iwate, která byla nejvíce zasažena ničivou vlnou tsunami. Ozdravný pobyt v České republice ve dnech 21.-28. března zorganizovala a uhradila Česko-japonská společnost z prostředků vybraných v dobročinné sbírce. V průběhu své návštěvy děti např. navštíví památky Prahy, zoo, Národní technické muzeum, Divadlo Spejbla a Hurvínka a také Karlovy Vary a Plzeň, která má dlouholeté partnerství s Takasaki, městem rovněž postiženým zemětřesením.

V předvečer odjezdu do České republiky navštívily děti v doprovodu učitelů, starostů svých měst, vedení Společnosti Japonsko-českého přátelství v Tokiu a Rotary Clubu zastupitelský úřad Tokio, kde byl pro ně připraven program. Děti si nejprve s ředitelem Českého centra Tokio a konzulkou prohlédly prostory velvyslanectví. Poté zhlédly ukázky z české animované tvorby. Na závěr byly pozvány na recepci, kterou na jejich počest uspořádala velvyslankyně Kateřina Fialková v reprezentačních prostorách velvyslanectví a kde ochutnaly poprvé v životě české jídlo.

Cílem pobytu japonských dětí je nejen psychická relaxace a navázání nových kontaktů, ale také pozitivní motivace do dalšího nelehkého života v postižených oblastech.

.