Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Vladimír Galuška na konferenci „Posílení partnerství mezi zeměmi V4 a Skupinou Světové banky“
Foto: Robert Janás (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České předsednictví V4: „Posílení partnerství mezi V4 a Skupinou Světové banky“

 

Náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška zahájil 21. března 2012 v Černínském paláci konferenci „Posílení partnerství mezi zeměmi V4 a Skupinou Světové banky“ Konference je součástí programu českého předsednictví Visegrádské skupiny.


Zástupci Světové banky, Institutu Světové banky, Mezinárodní finanční korporace (IFC) a rakouských finančních institucí na konferenci představili zástupcům V4 možnosti spolupráce v oblasti rozvojové pomoci a účasti podnikatelského sektoru zemí Visegrádské skupiny na aktivitách realizovaných Mezinárodní finanční korporací.

22. března navázal na konferenci seminář určený zástupcům podnikatelského sektoru ze zemí V4. V jeho rámci prezentovali zástupci Mezinárodní finanční korporace konkrétní investiční příležitosti pro soukromé subjekty v sektorech infrastruktury, energetiky (včetně energetické účinnosti), strojírenství (včetně automobilového průmyslu). Mezi další možnosti patří rovněž poskytnutí konzultantských pro korporaci (IFC) a její aktivity v rozvojových zemích.

Mezinárodní finanční korporace (IFC), která je součástí skupiny Světové banky, se specializuje na financování projektů uskutečňovaných soukromými subjekty v rozvojových zemích a to formou dlouhodobých úvěrů a minoritních kapitálových vkladů. IFC v současné době sdružuje 183 členských zemí.

.