Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Otevření Honorárních konzulátů ČR v Kolumbii

 

Česká republika otevřela ve dnech 22.- 25. března 2012 tři nové honorární konzuláty v Kolumbii: v metropoli Bogotě a městech Bucaramanga a Cali.

Úřady byly slavnostně otevřeny za účasti české delegace vedené vrchním ředitelem sekce mnohostranných vztahů MZV ČR Vítězslavem Greplem, který byl na pracovní návštěvě Kolumbie a Hondurasu. K otevření honorárních konzulátů došlo poté, co bylo v říjnu 2010 uzavřeno velvyslanectví ČR v Kolumbii.

Do funkce honorárního konzula v Bogotě byl uveden Jaime Miguel Tarazona Bermúdez, v Bucaramanze Germán Caballero Gerardino a v Cali bude působit Carlos Manuel Flórez Vélez. Všechny tři honorární konzuláty zahájily činnost pro veřejnost dnem inaugurace.

V Bogotě byla dále podepsána bilaterální dohoda mezi ČR a Kolumbií o zamezení dvojímu zdanění. Za Českou republiku dohodu podepsal velvyslanec ČR se sídlem v Peru Vladimír Eisenbruk a za Kolumbii ministr financí Juan Carlos Echeverry Garzón.

V rámci své pracovní cesty byl V. Grepl přijat náměstkyní ministryně zahraničních věcí Kolumbie Mónicou Lanzetta Mutis. Ve městě Bucaramanga se setkal s guvernérem departamentu Santander Richardem Aquilarem, kde byla podepsána dohoda o realizaci malého lokálního projektu zaměřeného na zalesňování v kaňonu Chicamocha, spadajícího do Národního parku Panachi.

.