Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na Setkání V4 k humanitární pomoci a civilní ochraně
Foto: Robert Janás (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání V4 k humanitární pomoci a civilní ochraně

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahomírem Rybou zahájili v pátek 30. března 2012 v Černínském paláci setkání zástupců ČR, Maďarska, Polska a Slovenska činných v oblasti humanitární pomoci a civilní ochrany.

Setkání uspořádalo v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR – Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru.

Jednotlivé delegace prezentovaly své zkušenosti s poskytováním zejména materiální a expertní humanitární pomoci do zahraničí s důrazem na možnosti vzájemné spolupráce. Odpolední návštěva Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu byla praktickou ukázkou kapacit ČR pro rychlou reakci na katastrofy ve vlastní zemi i v zahraničí.

Oficiálním jednáním společných delegací odborníků na humanitární pomoc a civilní ochranu předcházelo 29. března setkání generálních ředitelů orgánů civilní ochrany zemí Visegrádské spolupráce, během něhož účastnící diskutovali zejména návrh nové podoby mechanismu pro civilní ochranu EU.

Zástupci ČR, Maďarska, Polska a Slovenska se během jednání v Praze shodli, že poskytování humanitární pomoci do zahraniční je jednou z perspektivních oblastí pro další vzájemnou spolupráci, včetně sdílení kapacit a pozitivních zkušeností.

.