Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub a představitelé Asociace malých a středních podniků a živnostníků
Foto: Robert Janás (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub se setkal se zástupci Asociace malých a středních podniků a živnostníků

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub se v Černínském paláci dne 15. května 2012 setkal se zástupci Asociace malých a středních podniků a živnostníků vedené předsedou představenstva asociace Karlem Havlíčkem.

Setkání se rovněž zúčastnili zástupci České exportní banky a Exportní garanční a pojištovací společnosti EGAP. Hlavním cílem schůzky byla identifikace potřeb malých a středních podniků při podpoře exportu a nastavení mechanismu spolupráce české diplomacie s Asociací.

Náměstek Dub na úvod jednání zdůraznil, skutečnost, že podpora ekonomických zájmů ČR v zahraničí patří mezi priority české diplomacie. „Dnešní setkání je pokračováním dialogu se zástupci českých firem a exportérů, který k podpoře ekonomických zájmů ČR neodmyslitelně patří", uvedl náměstek Dub. „MZV ČR usiluje o rovnoměrnou podporu proexportních zájmů Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy či právě asociace, podpora exportních zájmů středních a malých firem vzhledem k jejich podílu na ekonomice země nabývá na významu. Mohla by výraznou měrou přispět k rozšíření portfolia českého vývozu" dodal náměstek ministra Tomáš Dub. Dle zástupců asociace je pro malé a střední podniky prioritní odvětvová podpora exportu, kterou je třeba dále zdokonalit a zaměřit na jednotlivé země, popř. regiony.

Obě strany na závěr jednání shodně konstatovaly zájem na pokračování dialogu a rozpracování konkrétních oblastí spolupráce a podpory české diplomacie malým a středním podnikům při jejich aktivitách v zahraničí.

.