Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Schneider v Gruzii

 

Hlavní město Gruzie Tbilisi bylo druhou zastávkou během cesty prvního náměstka ministra zahraničních věcí ČR Jiřího Schneidera po Jižním Kavkaze.

Svůj program zahájil Jiří Schneider dne 14. května otevřením semináře věnovaného reformě veřejné správy. Jde již o třetí seminář, který v rámci Východního partnerství pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro odborníky ze šesti zemí Východní Evropy. Seminář bude trvat pět dní.

Jiří Schneider se poté setkal s náměstky ministra zahraničních věcí Gruzie Nikolozem Vašakidzem a Tornikem Gordadzem a s náměstkyní státního ministra pro evropskou a euroatlantickou spolupráci Elenou Koštariou. Jednání se týkala široké škály bilaterálních témat a otázek spojených s EU a NATO. Bilaterálním částem jednání dominovaly obchodní vztahy a zejména investiční projekty.

Během setkání s tajemníkem Národní bezpečnostní rady Gigou Bokeriou byly podrobně projednány bezpečnostní otázky. Diskuse se soustředila na summit NATO v Chicagu, na otázky regionální bezpečnosti, dále na dvoustrannou spolupráci v boji proti organizovanému zločinu a také na situaci v gruzínském soudnictví a vězeňství.

Setkání s náměstkem ministra pro reintegraci Irakliem Porčchidzem bylo věnováno hodnocení situace v separatistických regionech Abcházie a Jižní Osetie a způsobům jak realizovat politiku jejich zapojování.

.