Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Podpis Dohody o programu pracovní dovolené mezi Českou republikou a Korejskou republikou
Foto: Antonín Nádvorník (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dohoda o pracovní dovolené s Korejskou republikou

 

Dne 1. června 2012 vstoupí v platnost Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Korejské republiky o programu pracovní dovolené, podepsaná v Praze dne 19. prosince 2011 (bude publikována pod č. 55/2012 Sb. m. s.).

Sjednání této Dohody umožní mladým lidem ve věku od 18 do 30 let uskutečnit poznávací pobyt v délce až 1 rok na území státu druhé smluvní strany a v jeho průběhu vykonávat pracovní činnost, a tak získat finanční prostředky ke krytí části nákladů spojených s pobytem. Primárním cílem Dohody je cestování a poznávání druhé země, přičemž případné zaměstnání je pouze vedlejším účelem pobytu.

V současné době jsou občané obou států při vstupu na území druhého státu pro pobyt v trvání do tří měsíců osvobozeni od vízové povinnosti, není-li účelem jejich pobytu výkon výdělečné činnosti. Sjednání Dohody má usnadnit mladým občanům obou států za uvedených podmínek získání dlouhodobého víza včetně možnosti vykonávat na území druhého státu krátkodobá zaměstnání.

Žádosti o vízum podle této Dohody budou moci čeští občané podávat na Velvyslanectví Korejské republiky v Praze, korejští občané na Velvyslanectví České republiky v Soulu. Počáteční kvóta, tj. maximální počet osob, které mohou získat vízum podle této Dohody v jednom kalendářním roce, činí 300 osob s tím, že kvóta může být měněna.

Podobné dohody o pracovní dovolené má Česká republika sjednány s Kanadou a Novým Zélandem.

.