Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jiří Schneider v Bukurešti
Foto: (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

První náměstek ministra Jiří Schneider navštívil Rumunsko

 

1. náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider navštívil ve dnech 24.-25. května 2012 Rumunsko, kde byl přijat ministrem zahraničních věcí Andreiem Margou a jednal se státními tajemníky MZV Luminitou Odobescu a Bogdanem Aurescu.

Setkal se rovněž s poradcem prezidenta pro bezpečnostní otázky Iulianem Fotou. Jednání byla zaměřena na bilaterální otázky, přičemž zvláštní pozornost byla věnována českým investicím v Rumunsku a zlepšení podmínek pro rozvoj vzájemného obchodu. Diskutován byla i bezpečnostní problematika včetně nedávného summitu NATO v Chicagu a protiraketového štítu, jehož prvky budou umístěny v Rumunsku. Projednány byly rovněž aktuální evropské otázky, vývoj v oblasti Západního Balkánu, vztahy se zeměmi východní Evropy a vstup Rumunska do Schengenského prostoru.

Jiří Schneider se zúčastnil spolu s bývalým prezidentem Rumunska Emilem Constantinescu a státní tajemnicí MZV Luminitou Odobescu inaugurace lipového stromořadí na počest Václava Havla a všech bojovníků za svobodu a demokracii v parku Izvor v blízkosti Parlamentního paláce. Stromy jsou darem českých firem městu Bukurešť. Vysazení lipového stromořadí je součástí Českého dne na Zahradnických dnech, které se konají 24. - 27. 5. 2012 na Zemědělské uiniverzitě v Bukurešti za přispění Velvyslanectví České republiky v Bukurešti v rámci ekonomické diplomacie.

.