Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tisková konference se zaminirem Milanem Roćenem
Foto: Karel Šrol
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg v Černé Hoře

Kdy: 21.06.2012 - 22.06.2012 , Kde: Černá Hora

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg uskutečnil na pozvání černohorské strany ve dnech 21. – 22. června 2012 oficiální návštěvu Republiky Černá Hora

V rámci své návštěvy se ministr Schwarzenberg setkal s Milanem Roćenem, ministrem zahraničních věcí a evropské integrace Černé Hory a Rankem Krivokapićem, předsedou Parlamentu Černé Hory.

Hlavním cílem vzájemných rozhovorů bylo získání informací o černohorském pokroku v procesu euroatlantické integrace a o možnostech prosazování otázek spojených se zahájením přístupových rozhovorů mezi Černou Horou a EU. Návštěva byla rovněž příležitostí k posílení česko-černohorských vztahů, výměně názorů na bilaterální otázky, na politickou situaci v regionu a k podpoře českých podnikatelských projektů v Černé Hoře a vzájemného obchodu obou zemí.

V rámci návštěvy byla podepsána Smlouva mezi Českou republikou a Černou Horou o spolupráci v boji proti trestné činnosti. Cílem podpisu této prezidentské smlouvy je poskytnout potřebný právní rámec pro spolupráci v boji proti nejzávažnějším formám trestné činnosti.

galerie

.