Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub na semináři "Export - záchranná brzda v krizi" v Senátu ČR
Foto: Miroslav Čančík (© MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář „Export – záchranná brzda v krizi“

 

V pátek 29.6.2012 se v rámci doplňkového programu Konference ekonomických radů uskutečnil celodenní seminář „Export- záchranná brzda v krizi“. V prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ji ve spolupráci s MZV ČR uspořádala Unie malých a středních podniků (SME Union).

Konferenci zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub, kterého poté u řečnického pultu vystřídal generální ředitel České exportní banky Tomáš Uvíra. Dále vystoupili zástupce Hospodářské komory Jiří Hansl, výkonný ředitel Czech ICT Alliance Michal Zálešák a ekonomičtí radové ze zastupitelských úřadů ČR v Moskvě, Kyjevě, Minsku, Pekingu, Vídni, Bělehradu a Hanoji.

V odpoledním bloku probíhaly konzultace několika desítek diplomatů s představiteli českých firem. O konferenci projevilo zájem bezmála 100 malých a středních firem. Pozornost účastníků se soustředila na země regionu SNS zejména na Rusko, Kazachstán, Ukrajinu a Bělorusko.

Tato unikátní akce se konala vůbec poprvé a impulsem jejího konání byla právě přítomnost českých ekonomických diplomatů zatupujících zájmy ČR ve světě, kteří přicestovali do Prahy na každoroční konferenci.

Nečekaně vysoký zájem ze strany českých firem vyústil v předběžný příslib zorganizovat podobnou akci ve spolupráci mezi Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Unií malých a středních podniků i v příštím roce. Za pozornost podle účastníků stojí i možnost budoucí spolupráce při přípravě podnikatelských misí, které by doprovázely představitele MZV ČR  věcí při pracovních cestách do zahraničí.

Konference českých ekonomických diplomatů - nová příležitost pro české firmy

.