Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Přílet libyjských pacientů v rámci humanitárního programu MEDEVAC
Foto: (© Ministerstvo vnitra)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Galuška v Libyi

Kdy: 10.07.2012 , Kde: Tripolis, Libye

Náměstek ministra zahraničních věcí JUDr. Vladimír Galuška navštívil dne 10. července 2012 krátce Libyi.

V Tripolisu jednal s náměstkem ministra zdravotnictví, generálním sekretářem ministerstva zahraničních věcí a ředitelem diplomatického protokolu o konkrétních možnostech pomoci České republiky při budování právního státu, občanské společnosti a vládních institucí, rozvoji vztahů mezi ministerstvy zdravotnictví obou zemí a podpoře obchodních zájmů České republiky v Libyi.

Cesta náměstka V. Galušky byla spojena s dalším pokračováním programu MEDEVAC pro Libyi připraveného a realizovaného společně Ministerstvem vnitra ČR, Ministerstvem zdravotnictví ČR a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

V rámci tohoto programu je poskytována léčba osobám zraněným v průběhu ozbrojeného konfliktu v Libyi. První skupina 5 dospělých pacientů odcestovala do České republiky v prosinci 2011. Jejich léčba proběhla úspěšně, což vysoce ocenili nejen libyjští vládní představitelé, ale i samotní pacienti. I z tohoto důvodu zájem o druhou etapu mnohonásobně převyšoval možnosti české strany. Po důkladném lékařském posouzení byla ve spolupráci se Zastupitelským úřadem České republiky v Tripolisu vybrána další skupina pěti dospělých pacientů, kteří dne 10. července 2012 odcestovali do České republiky, aby se ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze podrobili v rámci českého humanitárního programu MEDEVAC léčení.

galerie

.