Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Otevření HK Džidda
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Galuška v Saúdské Arábii

Kdy: 17.07.2012 , Kde: Džidda, Saúdská Arábie

Náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Vladimír Galuška navštívil dne 17. července 2012 letní sídelní město vlády a panovnické rodiny Saúdské Arábie přístavní Džiddu, v níž oficiálně otevřel český honorární konzulát v administrativní budově společnosti Shobokshi Development & Trading Company.

Náměstek Galuška poskytl interview představiteli mediálního holdingu OKAZ a redaktorovi anglicky vycházejícího celostátního listu Arab News, v němž zdůraznil význam otevření českého zastoupení ve druhém největším městě Saúdské Arábie a centru saúdského obchodu.

Otevření HK Džidda

Otevření HK Džidda

V rozhovorech s generálním ředitelem Odboru Evropy Ministerstva zahraničních věcí Saúdské Arábie a náměstkem ministra a ředitelem protokolu téhož ministerstva byla partnery pozitivně hodnocena tradičně vysoká úroveň českých lázeňských a rehabilitačních zařízení v České republice a kvalita českého vysokého školství, jichž by v příštích letech měly využívat relativně vysoké počty zájemců ze Saúdské Arábie. Zmíněn byl zájem o rozšíření českého zahraničního obchodu na nové trhy a potenciálu České republiky pro zahraniční investory. Pozornosti se kromě bilaterálních témat dostalo i aktuálním otázkám mezinárodní politiky s důrazem na nedávné události v zemích arabského světa.

Otevření HK Džidda

Otevření HK Džidda

Otevření HK Džidda

Otevření HK Džidda

Závěrem bleskové návštěvy v rezidenci nového honorárního konzula České republiky měl V. Galuška možnost diskutovat s podnikatelskou a finanční elitou města o konkrétních možnostech dalšího rozvoje saúdsko-českých vztahů v oblastech společného zájmu, mimo jiné také o možném směřování investičních aktivit saúdských partnerů v ČR.

Otevření HK Džidda

Otevření HK Džidda

.